" "

Cute Chihuahua Play Football and Show Awesome Dog Tricks WithIn this video cute chihuahuas Mathilda, Roosi, Minni, Ixsana, Caramell, Augusto, Kuku and Näpukene play football and perform awesome dog tricks with repurposed tennis balls.

Chihuahua Sõprade Liit (The Union of the Friends of Chihuahuas) in Estonia has for years now organized play dates where small dogs can learn tricks, play and run through a custom-made miniature agility course, hide in tunnels and even drive a car! We also teach chihuahuas how to solve funny and educating puzzle games meant for dogs. It’s a great opportunity for small dogs to socialize and be active.

Overall a hundred dogs and puppies have attended the playing sessions organized by Chihuahua Sõprade Liit. Since owners of some other small dog breeds were also interested in these practices, two dachshunds, a Moscow Toy Terrier (long-haired Russian Toy Terrier), two Yorkshire Terriers (Yorkie), two Pomeranians (Dwarf Spitz, Pom), a West Highland White Terrier (Westie) and even two Springer Spaniels joined in.

It’s saddening that small lap dogs are often considered as stupid, because this is far from the truth. Chihuahua is an intelligent dog breed and a fast learner and so are Yorkies and Pomeranians. Interestingly enough, more often than once, dogs with problem behavior are the quickest to learn new tricks.

Dog trainer: Krista Laanet

http://www.chihu.ee | http://www.facebook.com/ChihuahuaSopradeLiit

#chihuahua #dog #dogtricks #dogfootball

————————————————————–

Chihuahua Sõprade Liidu trikikoerad Mathilda, Roosi, Minni, Ixsana, Caramell, Augusto, Kuku ja Näpukene said oma panuse anda heategevuslikule taaskasutusprojektile “Pall pole prügi”. Kasutatud tennisepallidega saavad koerad mängida ja koolitatud ning nutikamad ka trikke teha. Esimese partii taaskasutuspalle saabus just Chihuahua Sõprade Liidu kutsikate beebikoolile ja trikikoolile. Chihuahuade trikikoolis ja hetkel käimasolevates Zoom trennides õpetab väikesekasvuliste kutsikate ja koerte treener Krista Laanet koeri tennisepallidega lihtsamaid ja keerukamaid trikke tegema. Pallimängud on koerte lemmikud ja tennisepall sobib nii kutsikale kui ka seenior-koerale mängimiseks hästi. Kutsikate puhul tuleks jälgida seda, et nad tennisepalli närima ei hakka, vaid veeretavad või püüavad palli, kuna tennisepall ei sobi närimiseks oma abrasiivse katte tõttu.

Chihuahua Sõprade Liit korraldab juba mitmendat aastat paaril korral kuus sülekoertele mõeldud mängutundi. See on suurepärane võimalus oma koera sotsialiseerida ning talle rõõmu pakkuda. Koerad saavad ruumis vabalt joosta väikestel takistustel, peita ennast tunnelisse ja mängida väikestele koertele mõeldud nuputamismängudel ja sõita isegi autoga!

Mängutunnis on käinud kolme aasta vältel kokku üle saja koera ja kutsika lustimas. Kuna huvi hakkasid tundma ka teiste väikesekasvuliste tõgude omanikud, mängivad koos meiega kaks taksi, Moskva toy terjer (pikakarvaline Vene toy terjer), kaks Yorkshire terjerit (Yorkie), kaks pomeraniani, West highland white terjer (westie) ja isegi kaks springerspanjelit.

Väikest kasvu sülekoeri, eriti chihuahuat, peetakse rumalateks ja see kurvastab, sest see ei ole tõsi. Chihuahuad on intelligentsed ja väga kiired õppijad, niisamuti ka yorkied ja pomeranianid. Olen tähele pannud, et probleemselt käituvad koerad õpivad tihti trikke väga kiiresti.

Treener: Krista Laanet

http://www.chihu.ee | http://www.facebook.com/ChihuahuaSopradeLiit

View Orginal Video here.